فراخوان فستیوال «میکرولیو»

فستیوال میکرولیوفستیوال «میکرولیو» برای فصل بهار خود که از خرداد ۹۵ آغاز می‌شود. فراخوان داد.

به گزارش روابط عمومی گروه تئاتر«لیو»، دبیرخانهٔ این فستیوال تا ۱۵ فروردین ۹۵ آمادهٔ دریافت طرح‌های متقاضیان شرکت در این دوره است.

متقاضیان می‌توانند طرح‌های خود را در قالب آثاری ده تا چهل دقیقه‌ای به آدرس ایمیل microleev@gmail.com یا به آدرس دبیرخانهٔ این فستیوال در تهران، خیابان گاندی، نبش کوچهٔ هشتم، پلاک ۶۴ زنگ B3 ارسال کنند.

در میکروتئاتر هنرمند با استفاده از اشیایی واقعی یا ساخته شده در مقیاسی کوچک‌تر از مقیاس طبیعی، نمایش خود را اجرا می‌کند و بدین‌ترتیب طرح‌های ارسالی می‌توانند با نگاه به قابلیت‌های ماکت، اسباب بازی، اشیا و عروسک، ساختاربندی شوند. گرچه باید توجه داشت که این فرم نمایشی امکاناتی فراتر از این موارد در اختیار هنرمندان تجسمی و نمایشی قرار می‌دهد.

بنابر این گزارش، پروژهٔ «میکرو تئاتر» گروه تئاتر «لیو»  پاییز سال ۹۰ به پیشنهاد و ابتکار محمدحسن معجونی، سرپرست این گروه، در فرهنگ‌‌‌سرای ارسباران شروع به کار کرد و پس از مدتی با تغییر مدیریت ارسباران و عمل نکردن این فرهنگ‌سرا به قول‌هایی که داده بود، این پروژه متوقف شد تا این که دوباره در مهر ۹۴ پس از ماه‌ها برگزاری جلسات توجیهی با هنرمندانی که قرار بود در این دوره میکرو تئاترهای خود را در چهارچوب پروژهٔ «میکرولیو» به روی صحنه ببرند، این پروژه دوباره کار خود را آغاز کرد.

دور جدید فستیوال «میکروتئاتر» با همکاری موسسهٔ فرهنگی – هنری «نوروز هنر» و تماشاخانهٔ «موج نو» برگزار می‌شود و دبیر آن کیوان سررشته است.

در دور اول این فستیوال که از پاییز ۹۴ شروع شد میکروتئاترهایی از محمدحسن معجونی، الکا هدایت، کیوان سررشته، مرجان پورغلامحسین به روی صحنه رفت و با استقبال تماشاگران رو‌به‌رو شد.

یادآوری می‌شود هیچ محدودیتی در موضوع آثار ارسالی وجود ندارد و پرداختن مناسب و نوآورانه به فرم «میکروتئاتر»، شاخصهٔ اصلی سنجش طرح‌های ارسالی خواهد بود.

علاقمندان می‌توانند برای آشنایی بیشتر با «میکرو تئاتر» و دیدن عکس‌هایی از اجراهای این نوع از نمایش به آدرس اینترنتی www.microleev.com مراجعه کنند.